| Adams_Jezebel_1996 a întrebat:

As dori un ajutor aici! Am dat analiza de sange. Valoarea glucozei este 6.67 mmol/l. Oare este ceva rau? E prea ridicata sau este normala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar putea fi buna pana la 7 mmol/l. Trebuia sa vorbesti cu cei ce au facut testul diferind de la un laborator la altul pentru ca depinde metoda de analiza. Pe unele analize scrie "negativ"si atunci e buna sau sageata "^" in sus sau "v"in jos functie de situatie. Atentie! Pentru a se confirma diagnosticul de diabet zaharat, testele se repeta a doua zi in cazul in care simptomele clasice ale diabetului zaharat nu se manifesta in mod clar.