| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi spuneti cum pot scapa de puncte negre de pe nas. Am cautat pe internet si am gasit niste metode dintre care am folosit cel cu lipiciul lichid, cel cu gelatina si lapte dar si cel cu lamaie(suc) si lapte dar nu avut niciun rezultat. Pot spune ca au disparut putin dar doar putin. Vreau sa adaug ca am folosit si o crema speciala de la Oriflame si s-au vazut rezultate pe moment si atat.
Sunt disperata.
As vrea ceva metode "babesti" pentru ca mi se pare scump sa cumpar acele benzi special pentru asa ceva.
Vreau sa ma ajutati sa scap de aceste puncte inestetice cat mai repede.
Dar as vrea sa fie niste metode care sa nu imi afecteze pielea gen iritatii si chestii.
Multumesc anticipat. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Incearca de la farmacie un produs-crema,, CLEARASIL"!

| NoooooNaMe a răspuns (pentru untu):

Si cam cat costa? Asa aproximativ...

| untu a răspuns (pentru NoooooNaMe):

In jur 20-25 de lei noi( 200.000 de lei-250.000 de lei vechi)!

| Ruxandra15 a răspuns:

Doar acele benzi isi fac bine treaba incearca sa freci cu zat de cafea si un burete de bucatarie cu partea aceia verde care zgarie putin sau cu malai si cu burete.

| LuciWv a răspuns:

Poti incerca metoda mea de cosuri, eu am avut cosuri si cateva puncte negre si cand am incercat-o mi-au disparut toate.
Metoda suna cam asa :
Ai avea nevoie doar de Miere de albine(Neaparat miere de albine nu apa coloranti si zahar)
si 2-3 servetele
Deci seara te speli bine bine pe fata fara sapun doar apa calduta te speli bine dupa aplici mierea pe zonele cu probleme pui servetelele peste si le lasi pana dimineata, dimineata te speli pana nu mai ramane nici pic de miere pe fata.
P.S. ai grija sa nu dai pe par caci e cam al naibi s-o scoti din par
Sau ceva ceam citi si eu pe net este cu usturoi
Te speli pe fata cu apa calduta tai un catel de usturoi aplici sucul pe zonele cu probleme si astepti 5-10 minute
P.S. mai bine incerci seara aceasta metoda pentru ca nu vrei sa te mirose cineva dupa ce te-ai dat cu usturoi este un miros de durata cam 4-5 ore dupa spalare
Sper ca te-am ajutat si te sfatuiesc sa consulti si un dermatolog cat mai curand chiar inainte de a incerca metodele de mai sus, ai putea face o reactie adversa si in loc sa faci bine sa te ''desfigurezi''