| daniel_2494 a întrebat:

As vrea sa stiu care este cea mai eficace metoda pentru a te lasa de etnobotanice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Dupa parerea mea, la astfel de probleme mai eficient ar fi un specialist, un psiholog sau chiar un medic. Exista si anumite grupuri care te auta sa treci peste asa ceva, stiu ca era pentru fumat dar cred ca exista si in cazul drogurilor. Intereseaza-te pe net, poate vei gasi si acolo. O zi buna!happy

7 răspunsuri:
| 7lucian8 a răspuns:

Cea mai eficace este sa treci pe etnocarne rolling on the floor

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ajutor psihiatric.

| RoxyLove_5389 a răspuns:

Consulta un medic specialist te va ajuta cu siguranta, iti tin pumnii happy

| blackangel_7400 a răspuns:

În primul rînd trebuie să te duci la un psifolog. Este gratis la centrul de stopare a drogurilor. Şi în primul rînd trebuie să ai forţa interioară de a te lăsa.

| katy a răspuns:

Strangi banii sa iti iei ceva mai bun, natural daca tot nu te lasi.asta e o chestie psihologica.eu cred ca e important autocontrolul

| bebe_1204 a răspuns:

In primul rand, ori te lasi ori nu te lasi.
Pt.etnob.NU EXISTA ocazional sau rarire sau altceva de genul.
Eu am facut asa si recomand metoda-insa nu cu titlu de regula sau succes garantat:
1.stabilesti o zi.de preferat sa nu fie intr-o perioada aglomerata sau cu stress.ideal e sa-ti iei concediu sau daca esti in vacanta etc
2.pur si simplu din ziua aia nu mai bagi ori ce ar fi.
aici o sa fie niste aspecte:
-primele zile o sa fie aiurea, in sensul ca o sa te simti confuz, deprimat.la mine a fost de genu ca nu stiam efectiv pe ce lume sunt sau daca dorm ori sunt treaz si etc.
ORICE STARE AI AVEA, TINE TE TARE SI NU BAGA NIMIC.
o sa fie momente grele, dar astea trec.
tine te ocupat si nu lasa mintea sa zburde
3.o sa inceapa dupa aia o perioada de somn la greu, ceva gen hibernare.
ideea e sa te bagi la somn cand iti vine nevoia, indiferent de ora
-sa nu te sperii de chestii gen 14 ore de somn si etc.
-perioada asta de somn si de refacere poate dura chiar si saptamani.nu te speria, e normal.tot organismul gandeste-te ca e extenuat la maxim.plus ca sistemul nervos nu se reface cand vrei tu, are ritmul lui si incearca sa repare ce se mai poate.
4. dupa toate astea, o sa te simti eliberat un pic si iti vei spune ca ai reusit-si chiar ai facuto.ai ajuns in faza de mentinere.
de reusit sa fii sigur ca ai facut-o chiar din prima zi cand nai mai bagat nimic.atunci tziai demonstrat ca se poate trai si fara.
de aici incolo iti recomand sa incepi sa lucrezi cu un psiholog ca sa te mentzii curat.
NU MERGE PE IDEEA CA NA FOST ASHA USHOR, DECI HAI SA MAI BAG O DATA.O SA TE INTORCI DE UNDE AI PLECAT

BAFTA.

| NemAdynem a răspuns:

Eu iti sugerez sa o dai pe ceva mai naturalwinking eu sunt anti-(orice)drog mai putin marijuanatongue planta acea e o "minune" si sunt multe chestii pe care nu le stiu majoritatea consumatorilor de "smoke-uri", pe mine m-a ajutat!