| Dariiia a întrebat:

as vrea sa va adresez o intrebare. Sora mea are 17 ani si ii intarzie menstrutia de aproape 3 luni, a facut 10 teste de sarcina si toate au iesit negative. Sinptome nu are, are o scurgere alba, e foarte stresata. Saptamana asta are programare la ginecolog. Ar fi posibila o sarcina dupa 10 teste negative? Au fost de la firme diferite, facandu-le si ziua si dimineata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu poate fi gravida. Poate sa aiba o candidoza (scurgerea alba, mai ales daca are si miros). Candidoza nu e considerate un BTS, poate sa o aiba de la antibiotic sau din alte cauze. Daca e o forma severa, poate explica intarzierea menstruatiei.

| BeckhamRZM a răspuns:

Nu cred că este însărcinată, cred că de la stres și de la faptul că se gândește numai la asta nu îi vine odată. Să se liniștească, să ia totul pozitiv, fără patimă.

| Dariiia explică:

Am fost de dimineata la ginecolog, pana la urma nu sunt insarcinata, e o dereglare. Va multumesc din suflet!

| Sofia33 a răspuns:

Probabil este o dereglare hormonala.