| ღmarynaღ a întrebat:

Buna TPU as vrea si eu sa stiu daca porti bustiera juma de zi ti se lasa sani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabrielgypps a răspuns:

Buna prima jumatate a raspunsului lui brigaela, insa la recomandarile ei fizice nu subscriu.muschiul pectoral este cel care trage bratul din exterior catre piept, asa ca trebuie sa faci niste exerciti specifice care sa realizeze aceasta miscare. cele mai simple si mai practice sunt semiflotarile.incepi cu cateva serii a 10-15 repetari, tinand mainile pe marginea unei canapele sau fotoliu. dupa cateva 3-4 saptamani, de antrenament in acest mod, poti face flotari pe sol, sprijinindu-tu pe genunchi.aceleasi numar de serii si repetari ca inainte. de asemenea mai poti face fluturari de brate, din stand pe spate in pat ori o banca tinand in fiecare mana o greutale de 1-2 kg, chiar si o sticla de 1. 5l cu apa.
stand pe spate intinzi mainile in lateral, ca o cruce si apoi le ridici, tinand in continuare bratele drepte, pana cand se unesc deasupra pieptului. bratele tale vor devenii de asemenea mai ferme si mai frumoase in urma acestor exercitii. bafta
sa ne trimiti o poza cu sani, dupa cateva luni. am glumit.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, sanii nu se lasa de la bustiera sau sutien, ci de la lipsa de exercitiu fizic pentru pectorali. Daca te asiguri ca faci macar 30 de minute pe zi efort cu pectoralii, vei avea sani fermi de adolescenta pana vei alapta. Efort nu inseamna neaparat gimnastica, din experienta mea sunt foarte eficiente: caratul plaselor, spalatul rufelor de mana, frecatul gresiei, faiantei, obiectelor sanitare de baie, ferestrelor, tocariei, mochetelor si covoarelor.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sânii se vor lăsa după alăptare dar nu este o regulă de bază.
Sunt multe femei care alăptează și 2 copii și sânii tot frumoși sunt.
Exercițiile fizice (flotări) te ajută împreună cu dușurile reci (maxim un minut pe fiecare sân) să îi ai frumoși și fermi.
Pa, pa.

| s4a a răspuns:

Sanii nu se lasa de la bustiera sau sutien, dimpotriva, rolul lor este de a sustine si a proteja sanii. Acestia sunt sustinuti in primul rand de catre piele si partial de catre muschii pectorali. Detonifierea sanilor este inevitabila odata cu varsta si dupa prima sarcina, insa folosirea sutienului ajuta la mentinerea fermitatii pe o perioada mai indelungata.