| AdrianDanezu69 a întrebat:

Aseară am fost la stomatolog, si mi-a curatat canalele la o masea care avea nervul mort. Dupa această interventie mi-a pus ceva medicament si un pansament pe care trebuie să îl tin acolo pana marti când trebuie să mă duc din nou pentru a-mi curata din nou canalele și să-mi schimbe pansamentul.
Eu doresc să stiu daca am voie să beau cafea, suc sau sa mananc dulce. (nu sa mananc in acea zona...)Se poate sa ajunga ceva mancare pe canal si sa distruga lucrarea?

Va multumesc, DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Poti sa mananci normal. Si cafea. Daca nu scoti pansamentul, nu poate ajunge nimic pe canal.