| Shattergrim54 a întrebat:

Bună TPU, astăzi am mers la dentist iar dentista mi-a pus ceva "otravă" la dinte ca să-mi omoare dintele iar apoi să revin peste o săptămână.
Mă înțeapă puțin măseaua dar e suportabil, după ce îmi moare nervul, o să mă mai doară extragerea lui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E normal sa te doara putin azi, e chiar bine, inseamna ca a pus otrava unde trebuie.
Extragerea lui nu te va durea, poate doar la curatarea canalului, cand va ajunge la capat. Oricum, sunt dureri mici, suportabile.

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Da. Doar un pic. Îți va face anestezie.

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă îți omoară nervul nu te doare extragerea dintelui.

| Shattergrim54 explică:

Voiam să zic "nervul", nu "dintele", greșeala mea.