| belevedere a întrebat:

Bună TPU, astazi am observat ca in scaun sunt ca si un fel de pielita rosie sau pata de sange inuntru. Ce poate fie si ce sa fac?
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pielita rosie de acre vorbesti, este coaja de rosie (tomata) daca ai mancat cumva in ultimile 2-3 zile.

| AndreiRobert22 a răspuns:

Salut. Problemele gastro-intestinale au cuprins tot mai multe personae in ultimul timp in Romania si sunt niste tulburari cu urmari destul de grave netratate. Atunci cand ai sange in scaun principal cauza este o afectiune a colonului (intestinal gros) acesta poate fi ulcerat, de exemplu sindromul de colon iritabil sau boala crohn, at trebui sa faci in consult gastro-enterologic, recomand daca esti minor Dr. prof. Marginean Oana Cristina spitalul judetean mures, daca esti adult, dr. prof. Bataga sau dr. Macarie Gastro enterologie 1. In cazul in care nu doresti sa faci asta, mergi macar pentru a-ti face o analiza a INR-ului si a VSH-ului, poti face intr-o clinica private sau spital de stat. Bafta happy

| belevedere explică (pentru AndreiRobert22):

E grav? am 17 ani

| AndreiRobert22 a răspuns (pentru belevedere):

Poate fi grav daca nu descoperi la timp, insa poate ai doar INR-ul mare, ti-am recomandat un medic foarte bun la sectia pediatrie 1 Targu Mures Prof. Dr. Marginean Oana Cristina, fa un control si stii exact ce ai!

| belevedere explică (pentru AndreiRobert22):

Ok multunesc