| xPlasm a întrebat:

Azi din greseala mi-am bagat in ochi un metal de la un cablu care se baga in televizor. In fine. Nu mi-a intrat nimic care a ramas in ochi, pur si simplu m-am lovit in ochi. Problema e ca mi s-a inrosit zona aia si ma doare putin cand clipesc. Credeti ca e ceva grav? Ce ar trebui sa fac? Sa raspundeti doar daca stiti, ati patit sau daca a mai patit un prieten de-al vostru. Daca nu aveti idee, nu imi dati raspunsul: "Du-te la medic", doar daca chiar vi s-a intamplat si s-a vindecat de la doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic grav, doar o simpla lovitura.
va trece in cateva zile.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat vezi normal nu ai de ce sa iti faci griji, daca vezi negru cu ochiul respectiv sau daca te doare mai mult de 3 zile trebuie sa te duci urgent la medic pentru ca poti sa iti pierzi vederea.

| ancuta286 a răspuns:

Nu am patit cu un cablu dar am primit o "ghiara" de la o colega. Zona este iritata e o reactie normala. Daca nu ai avut sangerari nu ai de ce sa iti faci probleme. Daca ai avut trebuie sa dezinfectezi zona pentru ca este un mediu umed si cald numai bun pentru bacterii. Daca nu, va trece in timp. Nu te speria