| Andr13816 a întrebat:

Buna TPU azi e a 2 zi de cand am o durere surdă in partea dreapta jos de la ce credeti ca poate fi? Ps. apendicită nu am facut

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Dreapta jos inseamna foarte multe lucruri... De la picior pana la rinichi orice poate sa fie "in dreapta jos" asa ca mergi la medic si arata-i exact unde te doare, el o sa-ti spuna ca e si cum sa tratezi. Apendicita nu e, daca era deja era perforata si erai la spital ca nu mai puteai de durere.

| Andr13816 explică (pentru CuriousStuff):

Nu este o durere insuportabila dar dacă ma tine pana luni asa am sa ma duc la doctor. mulțumescwinking

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie urgent! Nu te juca! Eu am avut o adevarata halima cu asa ceva. Astazi am niste urmari groaznice.

| Andr13816 explică (pentru Salontanul):

Nu sunt în ro dar dacă continuă am sa ma duc luni. mulțumesc

| Alex2o17 a răspuns:

Daca nu trece sau se intensifica s-ar putea sa fie apendicita

| Popescu_AdrYan_1994 a răspuns:

Mai intai zi-ne daca esti fata sau baiat