| AkaneHanda a întrebat:

Azi la scoala,fratele meu s-a lovit la cap(cum ar veni,intre ureche si cap). L-a lovit un coleg cu fereastra din neatentie cand a vrut sa o inchida. I s-a format un cucui,si il doare cand pune mana. Este cazul sa mearga la un medic specialist sau la medicul de familie?

Nu are alte simptome, doar i s-a format acel cucui si il doare cand pune mana.

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| hummmer a răspuns:

Apa rece sau compresa cu cuburi de ghiata aplicate, una din ele.

| RELIABLE a răspuns:

Salut cu toti in copilarie ne-am lovit de atatea ori si nu am patit nici pe drak, stai linistita. Dar totusi du-te la medic. numai bine

| AkaneHanda explică:

PS: Are 15 ani

| AkaneHanda explică:

Am sa-i zic sa mearga maine la medic. Multumesc pentru sfaturi happy

| a1473 a răspuns:

Ar fii bine sa il duci la medicul de familie pentru ca loviturile la cap nu sunt bune du-te la medicul de familie si o sa iti zica el ce are

| a1473 a răspuns:

Ar fii bine sa faca un control