| ioana8383 a întrebat:

azi voiam sa plec la tara foarte mult ca acolo am cei mai buni perieteni, rude etc., dar mama nu ma lasa ca cica sunt bolnavi nu vrea sa plec asa racita (nu prea sunt racita dar imi curge tare nasul si mi se infunda, am incercat spreiurile nazale dar nu prea merg).va rog ajutati-ma.cel tarziu maine vreau sa plec.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BogdanLuca a răspuns:

Faci intr-o oala mare ceai de musetel si tii capul deasupra oalei ( abureala ).
Te ajuta, iti va desfunda nasul!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca iti curge tare nasul, esti foarte racita.Nu ca nu esti prea racita.Ia pastile antiraceala si stai acasa.Are dreptate maica-ta.