| Costin_Valentin_1971 a întrebat:

Bunica mea are 9 ani in cartea de munca, ea e operata de cancer mamar, are 60 de ani, mai sunt sanse sa iasa la pensie? Pe caz de boala a incercat si nu poate. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poate iesi la pensie, pana la 63 de ani. Si precis i-a fost refuzata pensia de invaliditate deoarece nu se incadreaza.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pensie nu poate lua. Trebuie minim 15 ani.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Pensie normala nu poate lua clar. Pensie de boala nici atât dacă a încercat și nu a reușit sa iasă, deși ar fi trebui având in vedere ca e operata de cancer