| Gabitzu246 a întrebat:

c-am de aproximativ 4 zile ma c-am supara stomacul in sensul ca am crampe stomacale ma cam si arde cateodata si de atuncea am diaree dar nu mereu. Daca cineva s-a mai confruntat cu aceasta situatie rog sa imi dea si mie un sfat pentru ca la spital nu prea pot sa ma duc momentan.Si astazi am luat o pastila se numeste ranitidina este buna pentru dureri de stomac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Hmm.eu am facut ulcer, si am trecut prin mai multe faze.
incearca sa mananci ceva mai usor (carne fiarta, paine prajita cu unt, ceai, legume la cuptor, branzeturi, paine neagra, supa.eEvita picanteriile, citricele, bauturile carbogazoase, alcoolul, tutunul,)ca medicamentatie, pentru arsuri iti recomand dicarbocalm sau espumisan.bea ceaiuri de musetel, galbenele, coada soricelului, sau cere la plafar ceai gastric.
multa sanatate.

| EvelinEve a răspuns:

Daca ai diaree, ia pastila furazolidon. Gasesti la orice farmacie; sau mananca multa paine prajita sau ceva de genul. Mie asa mi-a trecut.