| lilith16 a întrebat:

Cam de 2-3 luni am probleme cu nasul, am fost racita recent si ma durea toata partea stanga de cap (cap, masea, ureche si aveam probleme cu nasul, febra).In timpul răcelii am luat parasinus simplu si dupa ce luam pe langa ca ma simţeam mult mai bine eliminam din nas niste chestii. Nu prea pot explica, nu erau moi sa zicem ca era puroi, era ceva tare cam de marimea unui miez de seminţe. Tin sa precizez ca am un miros foarte urat in nas si in gura vine puroi. Am vrut sa merg la medic dar niciodată nu l-am găsit si am renunţat, o perioadă scurta nu am mai avut probleme dar acum au reapărut si e neplăcut. Câteodată ma doare de parca mi-ar intra un ac in nas (tin sa precizez ca e doar nara stanga), pot scăpa de asta acasa? Nu am timp sa merg la medic si am încercat sa mai iau parasinus ca poate elimin prostiile alea dar nu am mai eliminat nimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa te duci neaparat la medic. Probabil ca ai o infectie bacteriala (de unde si mirosul) si ai nevoie de antibiotic. Dar nu il lua dupa ureche, poti sa iti faci mai mult rau. Deci: NEAPARAT LA MEDIC!
Parasinus trateaza doar simptomele si ai vazut ca problema nu dispare de la sine. Nu este exclus sa te alegi cu o meningita.

| sorin71 a răspuns:

Nu ai timp sau doar ti-e frica sa mergi la medic si speri sa gasesti pe internet rezolvarea? Cu ceva noroc... poti sa rezolvi cu informatii gasite pe aici dar eu nu m-as baza pe asta. Pare sa fie ceva serios, eu as merge la medic, e mai simplu si mai sigur sa te vada cineva care chiar stie despre ce e vorba.