| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Când aveam 12 ani,mi-a venit ciclul si nu aveam nicio problema. Adică,nu ma durea burta deloc sau spatele, etc.Acum am 18 ani si de câteva luni,cand trebuie sa imi vina si in timpul ciclului,ma doare foarte,foarte tare burta. Întrebarea mea e, de ce am probleme tocmai acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zizu03 a răspuns:

Buna iubita :* Nu te speria, acum ca te-ai maturizat apar hormonii si desigur ca te va durea putin burta. Daca te doare in fiecare luna inseamna ca se schimba data. In loc de sfarsit s-ar putea sa iti vina la inceput sau depinde. Si eu sunt fata si am patit la fel. Sper ca te-am ajutat :*

1 răspuns:
| BeautifulSunflower a răspuns:

Corpul tau este inca schimbare, este din cauza hormonilor.