| anonim_4396 a întrebat:

Cat ar trebui sa cantaresc? Am 11 ani si 1.55 cm inaltimea. ( parca asa aveam inaltimea, acum nu mai stiu).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CAFEAUA a răspuns:

Fix 45.
se calculează cu 10 kg mai puţin decât ultimele doua cifre din înălţime.
Dacă cineva are 1.90, corect e să aibă 80 kg. Dacă are 1.60, 50 kg. şi tot aşa.
La 11 ani, e ok şi 44, şi 43, stai liniştită.

13 răspunsuri:
| TipaSecsiii88 a răspuns:

Ar trebui sa ai intre 36 si 40, si sigr inaltimea o ai mai mica happy fundita?

| Annie a răspuns:

Pai ar trebui sa ai intre 40 si 45 de kg:*

| marcela290 a răspuns:

40 kg

| justagirlll a răspuns:

Cam 40 kg.
Eu am aproape 14 ani, 1.57 si cam 38 kg.

| Miranda29 a răspuns:

Ar trebui sa ai cam 30 kg.

| xMary a răspuns:

45 kg. Funda?

| SugarLips a răspuns:

Eu am 11 ani si inaltimea 1.45 cam asa si am 40 kgbig grin deci tu trebuie sa ai prin apropierea mea 40 41 42 43 45 cam asa

| misterioasahug a răspuns:

La 11 ani ai 1.55? wow, echivalentul inaltimii tale este 50 de kg, ceea ce ar fi exagerat de mult. in fine. la vrs ta ar trebui sa ai in jur de 35-40 kg. cam asa happy

| bogdan0302 a răspuns:

Intre 40-46 kg

| Yanaa a răspuns:

Calculezi asa: 1.55 (inaltimea ta)-5 kg ca inca nu ti-a venit ciclul daca ti-a venit -10 trebuie sa ai intre 45- 50 funda?

| ruxandra_8011 a răspuns:

In jur de 45 maxim 50 kg

| Bogdannn_9656 a răspuns:

Eu spun ca 35kg ar trebui sa fie ok. Chiar daca e putin sub, sau putin peste, nu are nimic. Funda big grin?

| Rhodyka a răspuns:

Salut. Ar trebuie sa ai cam 55 Kg