| NicusorBarbu a întrebat:

Buna TPU.Cat timp este valabil vaccinul anti-tetanus? Am o rana la mana si cred ca m-am intepat in ceva cu rugina. Ultima data cand am facut un vaccin anti-tetanus a fost anul trecut pe 30 iunie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GhearaVGS a răspuns:

Vaccinul anti-tetanus are perioada de 7 ani, deci poti sta linistit. Incearca sa dezinfectezi rana cu alcool sanitar si totul va fi ok.

2 răspunsuri:
| Emiilea a răspuns:

Stai linistit! Si eu am facut acest vaccin anul trecut in 24 iunie, iar doctorul mi-a spus ca dureaza 10 ani.