| naoko a întrebat:

ce ar trebui sa fac ca sa fac apendicita, sa mananc seminte cu coaja, sau mai stiu eu ce(si nu credeti ca vreau sa fac)dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Obstructia lumenului produce APENDICITA adica
Blocarea"lumenului" se poate intampla in 2 cazuri:
1.Fie e stimulata bacterian
2 Fie e obturata"blocata" de un sambure sau o samanta.
Din cauza obturarii se produce o presiune in apendice are duce la inflamarea lui si implicit la apendicita,
Cu cat ai mai multe cazuri in familie (parinti, bunici, frati, unchi, matuse) cu atat sansele ca tu sa faci apendicita creschappy
Poti evita apendicita prin igiena alimentara.

| Clauvdgg a răspuns:

Mananci multe dulciuri.

| Dania19 a răspuns:

Stii... nu e prea bine sa iti scoti apendicul. de ce vrei sa faci apendicita? gandeste-te mai bine, te deranjeaza cu ceva, lasa-l acolo ca de aia e acolo ca te ajuta cu ceva... tu vrei sa il scoti.

| WaKeUp19 a răspuns (pentru Dania19):

Diana, nu ai inteles intrebarea laughing citeste si ultima paranteza

| bulin a răspuns (pentru Dania19):

Dania19 apendicele nu te ajuta cu nimic. Nako probabilitatea sa faci apendicita mancand seminte cu coaja este foarte mica.Acestia sunt factorii dar nu este si obligatoriu sa faci apendicita.

| Dania19 a răspuns (pentru WaKeUp19):

Mda ai dreptate nu am citit si paranteza laughing))) scuzeeee big grin

| Gustere99 a răspuns:

Mananca seminte funda?

| MaryKaty a răspuns:

Apendicele,le are orice om...dar se dezvolta in functie de alimentatie si de grija pe care o porti, aproape orice om va fi operat de apndicita intr-o zi :p.si da, semintele cu coaja sunt o cauza prin care risti sa faci apendicitawinking