Întrebare recomandată | Mimiiiiii a întrebat:

Ce fel de medicamente pentru cresterea parului ati folosit si au fost eficiente? Cam cati cm pe luna creste parul cu ajutorul lor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Mie mi-a crescut mai repede cand foloseam sampon de la gerovital impotriva caderii parului. Cica pentru accelerarea cresterii parului functioneaza foarte bine masajul capilar cate cateva minute pe zi happy

| nugasescusernameliber a răspuns:

Eu am folosit ulei de ricin in masca de par, i-a dat volum si era mai des, si tinctura de ardei iute, ma dadeam pe scalp si stateam o jum.de ora cu un prosop pe cap. Apoi nu spalam tinctura, dormeam asa, nu coloreaza, nu miroase. Accelera cresterea. Stiu ca nu sunt pastile dar prefer sa fac asta de 3 ori/sapt.decat sa iau medicamente care cine stie ce ataca prin corp, stomacul, ficatul, etc. Si m-a interesat doar lungimea parului din cap, nu din alte zone

| AndreeaCr a răspuns:

Buna! Eu am folosit Aspasia, a fost ok prima luna, apoi nu mai avea niciun efect, parul a inceput din nou sa cada. Am luat si Miss Vitaal si au fost ok, dar se gasesc greu. Acum am inceput sa iau Forcapil si par ok.

| Mimiiiiii explică (pentru AndreeaCr):

Dar creste parul? Sau doar il intareste?

| AndreeaCr a răspuns:

Da, creste, insa nu face minuni.Adica nu iti dubleaza cantitatea de par si nici nu creste 10 cm intr-o luna.

| Mimiiiiii explică (pentru AndreeaCr):

Ma-s multumi si cu 2-3 cm pe luna
Imi creste foarte greu

| BogdăneI a răspuns:

Sustin uleiul de ricin @nugasescusernameliber