| Andreeas1997 a întrebat:

Buna TPU.
Ce inseamna daca dorm foarte foarte mult? Adica dorm peste 10 ore, uneroi si mai mult si mi-e prea somn ca sa ma trezesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OMEGALIN a răspuns:

Si eu am dormit foarte mult recent, eu consider ca are legatura la mine cu vremea, nu suport frigul si corpul imi e destul de sensibil la temperaturile negative si consider ca asta ma oboseste in exces si imi cauzeaza orele in plus de somn.Adica,eu dorm in general 5-6 ore iar de vreo saptamana dorm tot 10-12 ore, ca sa fiu mai exact, deci posibil sa aiba legatura si la tine tot cu vremea aceasta foarte rece happy

7 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Inseamna ca esti prea epuizat/a, si ca, corpul tau incearca sa adune cat mai multa energie, probabil.

| vocea a răspuns:

Inseamna ca organismul tau se simte obosit, probabil iei ceva pastile sau ai vreo depresie sau ceva ce te supara.

| Andreeas1997 explică (pentru vocea):

Nu am absolut nimic, nici suparata nici nimic, si nu inteleg de ce

| Creierash a răspuns:

Nu asculta pe cei care zic "e normal, nu da importanta". Creierul este programat sa doarma un anumit numar de ore (banuiesc ca esti trecut de 14 ani, in acest caz ar fi 8-9 ore). Daca se doarme mai putin, efectele sunt asemanatoare cu daca se doarme prea mult. Pune-ti ceasul sa sune. Dormi maxim 9 ore. Indiferent de cat de obositvei fi dupa.
Si mai important: dormi la ora la care trebuie. Intre 00 - 09.

| Andreeas1997 explică (pentru Creierash):

Nu ma pot trezi nici daca suna ceasul 10 minute langa mine incontinuu, pur si simplu nu pot

| DanFunie a răspuns:

Pur si simplu iti e prea somn, nu-i da importanta la ''problema asta'', dormi cat iti cere organismul.

| alexinioh a răspuns:

Sti la un moment dat corpul se dregleaza...
Daca tu de exemplu. dormi la 1.00 noapte. automat corpul se deregleaza. de la ceas