| anonim_4396 a întrebat:

ce suc credeti voi ca este cel mai sanatos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
23 răspunsuri:
| thunderstruck13 a răspuns:

Sucul de portocale, nectarul Pfanner sau Timbark, Granini. Mai sigur faci la storcator in casa.winking

| AleD a răspuns:

Sucul de portocale facut in casa, limonadawinking

| ella369 a răspuns:

Cel pe care il faci tu. Ai de ales suc de portocale, limonada, grefe, struguri de fapt orice fruct sau leguma care iti plac ai putea sa le folosesti. Poti sa faci si combinatii. Pana nu incerci nu ai de unde sa stii. Poti la fel cand le prepari sa folosesti putine miere de albina sau poate menta. Exista tot felul de combinatii. Incearca si descopera care iti place tietongue

| Eminem2012 a răspuns:

Alea din magazine nu sunt sanatoase delocno talking Cel mai sanatos suc e cel facut acasa din fructehappy

| Andrei1998 a răspuns:

Ala cand storci portocalele

| Dema a răspuns:

Eu consider ca toate sunt sanatoase daca sunt facute de tine, cu roada crescuta la tine in gradina. In fiecare zi beau cel putin un pahar de suc de mere ( am un pom de mere in gradina) si ma simt destul de sanatoasa.

| Fluffinator a răspuns:

Sucul facut de tine. Doar din fructele cumparate de tine si atat. Fara alte chimicale, conservanti etc etc. Eventual mai pui niste zahar.

| NoMusicNoLife28 a răspuns:

Cel facut acasa...happy

| mdany a răspuns:

Cel facut acasa,cu storcatorul de fructe, ca sti ce pui in el.Iar cele din magazin care spun ca au super fructe si altele sunt doar prafuri, esteri(substanta chimica ce da culoarea si gustul sucului) asa mai pe romaneste.Si sa nu spuna nimeni ca Capy, sau Granini ii sanatos ca inseamna ca chiar nu stie ce bea.Un suc natural nu are termenul de garantie mai mult de 1 an, ca la cele din magazin.

| 0vidius a răspuns:

Ala facut de tine la storcator sau un compot facut acasa caci pe piata sucurile ori sunt sintetice(cola) ori cele naturale au conservanti sau sunt facute din fructe de calitatea a-II-a (adica din fructe care sunt stricate pe jumatate)

| Ɗęʋęɲ a răspuns:

Bună.Părerea mea este că sucul de portocale dar nu cumpărat.Este cel mai bun cel pe care îl faci tu. Portocalele sunt bune deoarece au vitamina C.Pa-pa

| Ionut a răspuns:

APA, si suc stors din fructe 100%, pe scurt : APA si Fructe big grin

| AdriannaAdry a răspuns:

Nici unul toate au coloranti si alte chestii daunatoare. cel mai bun suc e cel facut in casa, storci cateva fructe si gata sucul

| TorenT a răspuns:

Sucul de hamei si de struguri fermentati!

| Simσηαღ a răspuns:

Buna,dupa parerea mea cel mai natural suc este cel facut de tine acasa din fructe(avand i veder ca sunt o multime de retete de sucuri ), sau chiar limonada.

| DieForDeathCore a răspuns:

Cel de portocale stors acasa happy

| ionutz03 a răspuns:

Cel facut in casa la storcatorul de fructe e cel mai sanatoswinking

| MoonLight a răspuns:

Bea suc de mere!
Suc de mere inseamna sanatate,
Sanatate inseamna sport,
Sport inseamna faima,
Faima inseamna bani,
Bani inseamna femei,
Femei inseamna sex,
Sex inseamna Sida,
Sida inseamna MOARTE!

Morala:Nu bea suc de mere!

| Laura a răspuns:

Sucul de hamei, cu alcool.

| MeetTheMonster a răspuns:

Nu este suc sanatos, doar ala pe care il faci la storcator

| miki13 a răspuns:

Sucul facut de tine, dar trebuia sa ii adaugi si pulpa deoarece este bogata in viatmine si a spus la stiri ca daca nu pui pulpa sucul devine nesanatos mai ales la portocale,mandarine, greifrut, etc.

| Alyra a răspuns:

Eu sunt de acord cu Andrei1998. happy

| CautNume a răspuns:

Cola