| andrey51 a întrebat:

Cedeti ca inaltimea de 1, 45 este mica pentru 14 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Isolde a răspuns:

Pai daca esti baiat e cam putin pentru varsta ta, dar stai pe pace, baietii se dezvolta mai tarziu si mai ai posibilitatea sa cresti pana la minim 19 ani. Am avut un coleg care pe la 16 ani a crescut foarte repede in inaltime, deci e in regula.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Da. Dar nu este vina ta. Se datoreaza informatiei genetice in primul rand. In general este mostenit genetic de la parinti.

| lBroken69 a răspuns:

E destul de mica, unii au 1, 70-1, 75 happy

| pisicutzza990 a răspuns:

Pentru 14 ani da, este mica, dar mai sunt persoane care au aceasta inaltime chiar si la 14 ani, dar dupa se mai inalta, sau invers.

| Anonim340 a răspuns:

Da, esti putin mai mic fata de un baiat care are vârsta ta. Eu am 12 si am 1.55. Fratele meu (si el are 14 ani) si colegii lui sunt putini ciudați, adica băieții au in jur de 1.70-1.80 si fete au in jur de 1.60. Nu ma dau mare si nici nu rad de tine.
Dar ți-aș recomanda alergări plimbări si sport. Bafta

| All4QuestionS a răspuns:

Da e cam putin, mai ales pentru un baiat.

| criyele a răspuns:

Nu,este destul de ok daca vrei sa te mai inalti poti sta in fiecare zi cate 10 minute atarnat de o bara sau poti sa faci inot