| Bogdan_9316 a întrebat:

, Cei care ati facut operatie de varicocel. Ma tem ca am, simt venele mai multe in stanga, de durut nu ma doare, numa ma tem rau de operatie sad
Plus eu fac si sport, si daca ma tot opereaza, cam cat timp nu am voie sa fac miscare?

Funda! Cate zile te tine in spital cu varicocelu?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| micurutza2005 a răspuns:

Buna! daca e vorba de asta trebuie sa iti confirme un dr. daca te operezi sau nu.o sa stai cateva zile in spital apoi te lasa acasa dar nu o sa mai poti face efort prea mare pana te refaci o sa iti mai spuna dr.ce e de facut mai exact.dar sa mergi sa te vada un chirurg ca sa iti spuna despre ce e vorba.