| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot avea barba si mustata mai mare, nu vreau sa aud ca te vei satura de barba cand vei fi mare.Stiu ce fac si vreau neaparat barba si mustata, m-am ras la mustata de vreo 5 ori si incepe sa creasca dar foarte greu, la barba de 10 ori m-am ras si creste superr greu.Alalta ieri mi-am luat ulei de ricin si l-am aplicat pe barba si pe mustata si nu prea vad nici o diferenta crying(.Nu stiu de ce creste asa greu, tatal meu are FOARTE MULTA se barbiereste de 5 ori pe zi laughing), deci in mod normal trebuia sa imi creasca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si la ce te asteptai la 14 ani? crezi ca daca te ai ras de 5 ori iti creste parul? si m am distrat maxim cand ai zis ca te ai dat cu ulei de ricin acum 2 zile si te asteptai la rezultate. Crezi ca e vre potiune magica uleiul ala?

| untu a răspuns:

La majorat(18 ani) va creste barba si mustata!

| anonim_4396 explică (pentru untu):

Un prieten de al meu are 13 ani si e clasa a 6 si are Mustata Foarte mare si cioc parca e deala din China, shaolin.Cum de i-a crescut asa repede? si sunt mai mare ca el

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ca are mustata falsa sau poate ca are problema cu glanda tiroida care are rolul de a creste si dezvolta normal organismul si corpul omenesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa mentionez am 14 ani

| Robyi a răspuns:

La 14 ani nu ai ce face cu barba.

| PaulTheBoneBreaker a răspuns:

E cam prea devreme. Daca fortezi lucrurile, o sa-ti creasca pe sub piele si o sa ai iritatii.