Întrebare recomandată | Amalia_Elena_1971 a întrebat:

Cum pot reduce iritatiile care apar in urma epilarii cu lama de ras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| BloodMagickNecromance a răspuns:

Ulei de cocos.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu masaj vrei?

| AFR81 a răspuns:

Poti sa iti cumperi o crema. Se gasesc destule la farmacie.

Bula
| Bula a răspuns:

Cu crema/spuma dupa barbierit sau chiar cu spirt sanitar.

| madalina12sw a răspuns:

Pielea trebuie sa fie umeda inainte de epilarea cu bicul. Dupa epilare foloseste o crema cu aloe.

| AKARA0 a răspuns:

Cu after-shave

| cuntchaser a răspuns:

As vrea sa te ling eu. Totusi, daca esti de acord.