| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot reusi sa scap de aspectul de "coaja de portocala" al picioarelor mele? Nu ma consider o persoana grasa, dar plinuta da. Asa am fost de cand ma stiu, intr-adevar am mai dat jos cateva kilograme, dar picioarele ma omoara. Ceva sfaturi? As vrea totusi sa imi recomandati ce ati incercat si voi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil mult sport. Am o prietena care are aceeasi probmema si se duce la sala de cateva ori pe saptamana, are o dieta echilibrata si are un corp foarte tonifiat.
Din cate stiu kangoo jumps sunt foarte eficiente pentru tonifierea feselor si a picioarelor.

6 răspunsuri:
| JuliaMaria21 a răspuns:

Zumba cardio... are exercitii speciale pentru orice parte a corpului, o tonifiaza in totalitate si daca faci cum trebuie poti scapa de problema. (funda?)

| eu4you a răspuns:

Asta inseamna ca nu ai muschii tonifiati. Trebuie sa faci sport. Du-te la sala, inot, fa aerobic, joaca fotbal, baschet, etc.

| Galatz a răspuns:

Trebuie sa faci minim 30 de minute de sport in fiecare zi!

| Dia230 a răspuns:

Fa mult sport cum ar fi ciclism si mergi la masaj anti-celulitic la o ruda de a mea a functionat

| BiuL a răspuns:

Masaj anticelulitic (am incercat si functioneaza) + miscare (jogging) + dieta saraca in grasimi, sare si zahar + multa apa

| doctoressa a răspuns:

Cu o buna hidratare si mancat sanatos; de asemenea, masajul, electrostimularea si alte proceduri pentru celulita pot da rezultate foarte bune. http://www.i-medic.ro/......te-femeile