| AndreeaNicoletaaaa a întrebat:

Cum pot sa imi albesc dinti (acasa)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Bicarbonat de sodiu de 1-2 ori pe saptamana. Poti amesteca cu o capsuna sau cu zeama de lamaie eventual. Daca vrei o curatare mai buna, dar nu albire profesionala, mergi la stomatolog si fa un detartraj (din acela cu ultrasunete. E in jur de 150 de lei, dar multe cabinete au si promotii...). O sa iti curate tartrul, iar daca faci si un periaj profesional, o sa indepartezi o parte din petele de pe dinti, ajungand pana la culoarea naturala. Mult succes!

| madaK94 a răspuns:

Eu ma spal o data pe saptamana cu bicarbonate de sodium, dar vreau sa renut la el si sa cumpar argila alba sau de care gasesc si o lamaie.reteta e asa jumatate de lingurita de argila amestecata cu jumatate de lingurita de zeama de la o lamaie.o data max de 2 ori pe saptamana.iti voi spune rezultatele cand voi incercawinking

| Ibbesul a răspuns:

Salut! Poti dar nu foarte mult, dar poti cu sare! Pune sare pe degete si spala-te cu ea pe dinti! happy