| Almássy a întrebat:

?! cum se slabeste 1 kg pe lunalaughing (vreau sa slabesc vreo 2)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Nu trebuie sa te infometezi, sau sa bei doar apa atunci and ti-e foame.E adevarat ca atunci cand bem destula apa mancam mai putin, deoarece uneori confundam senzatia de sete cu foamea, dar nu trebuie sa nu mananci.Incearca sa mananci 4-5 mese mici pe zi, in loc de 3 si daca ti se face foame intre mese mananca un fruct, un iart, o salata.Si fa efort fizic in fiecare zi(chiar si o plimbare prin parc ajuta).happy

| unknownn a răspuns:

2 kg le slabesti fara sa iti dai seama. Poti sa faci asta si in 3 zile sa zicem. hai o saptamana maxim!

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Trebuie doar sa ai o dieta echilibrata si sa faci miscare. De asemnea poti sa bei ceaiuri, detoxifica foarte bine organismul.

| valentingb a răspuns:

Bea apa atunci cand ti-e foame. Eu asa am slabit. Fara cura de slabire nu stiu de care, si nici macar nu am vrut.

| Almássy explică (pentru valentingb):

Cat in cat?happy

| valentingb a răspuns (pentru Almássy):

Cam in doua saptamani am slabit 6 kg.Am avut foarte mult stres, nu am putut manca regulat, mancam doar de doua ori pe zi, dimineata nu mancam. Mancam prima data pe la ora 13-14. Pana atunci aveam timp doar sa beau apa.E foarte dur, nu am vrut sa tin eu regimul asta, dar gandeste-te, de ce sunt copiii slabi in Somalia? Pentru ca nu mananca.Deci nu manca. Pentru a nu-ti fi foame, bea apa.

| Almássy explică (pentru valentingb):

E departe de 1 kg pe luna, ceea ce doream eu dar si asa, eu nu prea beau apa

| valentingb a răspuns (pentru Almássy):

Eu beam cam jumatate de litru pana la ora 14, si inca jumatate pana seara.Dar acum am probleme cu rinichii, asa ca beau mai multa. Eu ti-am spus experienta mea, tu alegi. Pentru un kg cred ca e destul sa mananci mai putin dulce, mai putin gras.E usor.

| NuMaContrazice a răspuns:

Fa niste exercitii fizice, genoflexiuni, abdomene, alergare(la sala)...si asa iti maresti si masa musclara si si slabesti.

| xXdoareuXx a răspuns:

Evita painea, dulciuri/alcool/zahar/prajeli.

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Eu am slabit in cateva luni 12 kg, cu un regim alimentar.Trebuia sa mananc 5-6 mese pe zi, dintre care 3 principale si 2 gustari.Maxim 2 felii de paine pe zi.Dar, jn ziua in care mananci paine, nu mananci si paste sau cartofi. Cele 2 gustari sunt:1.un fruct 2. un iaurt normal, fara zahar. Eventual, ii poti adauga niste zaharina.

| Conner a răspuns:

Mult sport exerciti diferite si dieta stricta

| miriz a răspuns:

Cel mai mult conteaza dieta (fara paine alba, grasimi...)si pe urma sportul.

| Lemurian a răspuns:

Dieta: fara paine alba doar de secara nu manca seara ferestete de banane contin mult
amidon si mananca vreo 5-6 mere pe zi!