| nunushka a întrebat:

Buna TPU big grin! Cum pot scapa de stres (cauzat de sad scoala sad )? O. o O_o Va rog repede, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bitzy a răspuns:

Hei!:)
Dacă școala te stresează fă-ți un program personal;)
Deşteptarea la ora 700;
Înviorarea, igiena corporală;
Îmbrăcatul şi revizuirea ghiozdanului;
Servirea micului dejun;
Traseul către şcoală;
Programul şcolar: 4-5 ore de cursuri;
Traseul către casă;
Spălatul pe mâini, schimbarea vestimentaţiei, servirea mesei de prânz;
Program de odihnă - 2 ore;
Pregătirea lecţiilor - până la ora 1700;
Activităţi la alegere (lectură, vizionare de programe TV, joc în aer liber);
Servirea cinei – ora 1900;
Pregătirea ghiozdanului;
Igiena corporală de seară;
Astfel școala nu-ți va acapara toată ziua:)
Încearcă și niște activități, hobby-uri!:D
http://www.facebook.com/......1167589445

1 răspuns:
| ArTuR10 a răspuns:

Termina scoala si dupa aceea vei scapa de stresul fata de scoala big grin