| anonim_4396 a întrebat:

Daca iau modafen si diseara merg la un "party" e vreo problema daca consum alcool?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aannooanonima a răspuns:

Da este o problema, eu zic sa nu iei modafen daca vrei sa consumi alcool, iti vei face mai mult rau :**** funda laughing

| anonim_4396 explică (pentru aannooanonima):

Nu a fost vreo problema prea mare, dar am incercat sa nu consum prea mult big grin

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se consumă alcool în timpul tratamentului cu Modafen!

"Folosirea Modafen Hot Drink cu alimente şi băuturi :
Consumul concomitent de alcool etilic poate duce la afectare hepatică." - SURSA = Prospectul de la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_1881_06.08.09.pdf?anmPage=891&ID=17817

Toate cele bune!

| Dintrebare a răspuns:

In majoritatea prospectelor scrie sa nu consumi alcool pe durata tratamentului. Ideal ar fi sa nu bei. Dar eu zic ca nu o sa ti se intample nimic daca consumi 1-2 pahare cu ceva bautura alcoolica