| Eq113416 a întrebat:

Daca ma ud pe par imi va creste mai repede?
Si puteti sa imi mai dati o idee cum sa imi creasca parul mai repede?
Vreau sa am parul ca iraphahell sau ca si gami os sau ca ihatepink.
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu ca cine vrei sa ia parul, dar udatul lui, nu ajuta la crestere, ajuta doar la curatirea lui.
Uleiul de ricin in schimb, ajuta la cresterea mai rapida a parului. Se incalzeste 20-30ml de ulei de ricin intr-o ceasca, s afie caldut si cu un tampon de vata se imbiba si se freaca radacina parului. Se acopera cu un prosop sau o caciula si se sta asa minim 1 ora, dupa care se spala parul cu apa calda si sampon. Va face multa spuna in prima spalare, dar a doua va fi mai normala si apoi clatirea cu un conditioner. Se face masca de ulei de ricin, tot la 2 spalari.

2 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

Daca dormi creste mai repede. Nu dormi insa prea mult ca o sa te simti nasol.

| Andrei_Nikol_1970 a răspuns:

Cresterea parului tine de genetic, iar de a arata ca iraphahell, trebuie sa ti l usuci cu feonul dupa ce ai iesit din baie