| Andreeaa20 a întrebat:

Bună TPU! Dacă sunt insarcinată, aş putea induce sarcina la 37 de saptamani? Doctorul ar accepta asta având în vedere că am astm? Vă rog să imi răspundeți sincer

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Sincer...nu as face asta❤️

1 răspuns:
| TheGentleman a răspuns:

Discută cu medicul tău ginecolog și cu neonatologul care se va ocupa de tine. Dacă este posibil, du sarcina până la capăt, pentru binele copilului tău, fiind esențial pentru dezvoltarea lui completă.

Cel mai cumplit lucru ar fi să se aleagă cu afecțiuni neuro-locomotorii.

Sarcină ușoară!