| xxx97 a întrebat:

Buna TPU daca te masturbezi excesiv exista riscul de a avea probleme in viitor de genul ejaculare preoce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Ce intelegi prin excesiv?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te masturbezi excesiv, cu ejaculare de fiecare data - practic iti seci energia. O sa te simti molesit tot timpul. Nu vei avea probleme cu ejacularea precoce, chiar te va ajuta sa te controlezi mai bine.

| Sandu_Adrian_1992 a răspuns:

DA, în special dacă masturbarea e de scurtă durată. Masturbarea e ca și condiționarea corpului la cât să reziste în timpul sexului; dacă tu te masturbezi pentru 1-2 minute la fel se va întâmpla și în timpul sexului.

Inversa este de asemenea valabilă; cu cât te masturbezi pentru o perioadă mai îndelungată cu atât vei rezista mai mult și în pat.

Pentru mai multe informații gratuite intră pe www.scapadeejaculareaprecoce.com

Primește 3 mini-ghiduri GRATUITE pentru a-ți duce rezistența în pat la următorul nivel!
Descarcă de aici:http://scapadeejaculareaprecoce.com/