| Ruxu a întrebat:

Daca timp de 3 zile nu mananc nimic si fac sport 2 ore pe zi si beau 4 l de apa pe zi, cate kilograme pot slabi? Va rog frumos nu ziceti ca nici un gram fiindca nu cred. fundalove struck.Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Edward_2553 a răspuns:

Buna...in primul rand nu iti recomand sa faci asa ceva deoarece vei cadea din picioare dupa 2 zile si posibil probleme medicale...trimite-mi un mesaj cu varsta ta,unde stai si daca voi putea te voi ajuta,poate iesim impreuna la alergari,eu sunt arbitru de fotbal si alerg mereu, sau trmite nr de tel, te astept paahappy

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In jur de 1 kilogram, poate un kilogram jumatate pe care le vei pune la loc la prima masa.

| Adr1aNNN7 a răspuns:

In orice caz slabesti vreo 5 kg dar te sfatuiesc sa mananci macar niste fructe sau vei lesina, vorbesc serios sper ca te-am ajutat :*

| ganton a răspuns:

Asta nu poate sa iti zica nimeni, ca nu stim ce metabolism ai sau cu ce intensitate o sa faci sport. De slabit o sa slabesti sigur. Doar ca e cam drastica masura.

Vezi sa nu te abtii 3 zile de la mancat ca apoi in restul de 4 sa te spargi sau sa mananci normal, ca nu faci nimic.

Cel mai bine e sa mananci pe jumatate si sa faci sport. Iar apa bea numa' cat ai nevoie. Gandeste-te ca cu cat mai mai multa apa cu atat ti se va parea ca nu slabesti deloc.

Gandeste-te ca diferenta de greutate dintre dimineata si seara e data tocmai de retentia apei in organism big grin.

| TrendyHedgehog a răspuns:

Doamne fereste.Sa nu faci asa ceva.Nu ii faci bine corpului tau deloc.tu o sa slabesti in alea 2 zile dar gandeste-te ca dupa ce te apuci iar de mancat o sa te ingrasi mai rau pentru ca organismul are nevoie de mancare altef o sa te simti ametit/a.Mai bine in loc sa mananci 2 felii de paine seara mananci doar una.Ideea e sa reduci din cantitate nu sa nu mai mananci de loc. Sper ca te-am ajutat.

| Alexandra101010 a răspuns:

Cel mai bun lucru este sa maananci putin. Si doar 3 felii de paine pe zi nu foarte mari! Bei multa apa! Cand mananci nu scoti de douo ori scoti o data! si seara poti manca ceva paine cu sunca presata.almete ceva usor si nu mult. Apoi cel mai bun sport pentru inceput e sa alergi in fiecare zii cate o jum de ora. Dupa ce te-ai obisnuit sa alergi poti incepe cu niste abdomene.:p

| Luiza_2688 a răspuns:

O sa slabesti, dar in acelasi timp o sa te imbolnavesti.Si sa nu mai spun ca atunci cand vei incepe sa mananci din nou kilogramele pe care le-ai dat jos o sa se puna dublu.Cel mai bine daca vrei sa slabesti este sa urmezi o dieta echilibrata si sa faci mult sport.Este cea mai sanatoasa metoda de a slabi si chiar da roadewinkingAsa ca, scumpo, lasa infometatul ca iti faci mai mult rau.

| Altair92 a răspuns:

Din cate stiu eu daca procedezi in felul asta mai rau iti faci. Nu e bine sa "faci foame" pentru ca nu o sa mearga. Din contra dupa 3 zile (extrem de mult) fara mancare, corpul tau o sa asimileze foarte repede orice substanta, la urmatoarea masa, si in consecinta te ingrasi mai mult. Daca vrei sa slabesti am auzit ca trebuie sa mananci de multe ori cate putin.(fructe si legume in general, dar nu foarte diversificate thinking ) Bine nu stiu multe detalii referitor la diete si chestii de genu.tongue

| JustDolt a răspuns:

Slabesti da asta nu te ajuta cu mult.Nu merita sa risti.te distrugi asahappymai bine vezi pe net vreo dieta si slabesti in 2-3 saptamani mai mult decat crezihappy. Succes.

| Robert93_7960 a răspuns:

Vei deveni anorexică

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slabesti in jur de 1.5-2.0 kg.

| MitroKta a răspuns:

Nu trebuie sa nu mananci nimic ca dupa aia vei manca cu pofta si pui la loc
Mananca regulat, putin si des la ore fixe
Cam 3 mese mari si de 2 ori intre ele
Si mai ales nu manca de plictiseala
sau cum ar fi in fata TV la film sau mai stiu eu unde
Si nu cu mai putin de 2 ore inainte sa te culci
Bafta!

| luana1 a răspuns:

Nici macar cei de la The biggest looser nu fac sport fara sa manace.Sa zicem ca vei pierde x kg, te asigur ca in cel mai scurt timp te vei ingrasa dublu.Asta am facut si eu cu multi ani in urma,am suportat consecintele,dupa care am luat-o incet, eliminand carnea grasa, excesul de sare si am incercat sa ma obisnuiesc cat mai mult cu salatele.Chiar daca dureaza mult, iti garantez ca vei avea mai multe satisfactii deoarece te vei simti foarte bine fizic, vei slabi in mod constant si nu vei mai pune la loc.Eu am aceeasi greutate de 10 ani si mananc pe saturate.

| MadneSsCat a răspuns:

Mai eu zic totusi sa mananci ceva cum ar fi zeama si fructele de compot, ceai si supa strecurata si cam 3 litri de apa pentru ca daca te infometezi te ingrasi mai rau pentru ca corpul tau simte si apoi face provizii adica grasime. pai poti slabi cam...3 kilograme. dar nu te infometa. daca iti e foame mananca cateva fructe din compot sau crude(mai ales mere si citrice pentru ca te ajuta la slabit si iti dau si energie )

| FlaviaLove a răspuns:

Multe indiferent de ce iti zic altii ca nu ii bine si. asachatterbox faci cum vrei asa am facut si eu mancam o zi si o zi 4 ore sport pe zi si am slabit intr-o luna 12 kilogramewinking sunt sanatoasa nu am nimic. si am o silueta perfectakiss

| Kanabiss a răspuns:

Foarte rau faci ca nu mananci bai omule poti sa faci anemie sa mori dreak unchiul meu e culturist si nu face ca tine prostia de a nu manca din potriva asa am vrut sa fac si eu fara mancare si mi-a spus mult antrenament fara paine salate si multa multa carne fripta deci la gratar fara paine si slabesti faci si mischi contacteazxa ca duminica imi da o reteta grozava si poate tio dau si tiewinking

| Silviu1989 a răspuns:

Esti grasa. grasele nu slabesc!
iti recomand niste ciocolata, inghetata si cartofi prajiti. nu vei slabi, dar te vor face sa te simti mai bine.

| Iulyan21 a răspuns:

Nu cred ca rezisti 3 zile fara sa mananci

| luizaasmile a răspuns:

Ok.sa zicem ca slabesti 1-2 kg. Dar dupa stii ce patesti? Te-ai gandit la consecinte? Iti spun eu.o sa ai probleme cu stomacul. Si daca nu iti dai seama la timp o sa stai si in spital [ghinion.] Plus medicamente si alte chesti si s-ar putea sa pui mai mult pe tine decat ai slabit. Asa ca mai bine lasa dulciurile si mananca mai sanatos [salate ca tot vine vara] si fa sport.winking Sfatul meu.

| cookie_2823 a răspuns:

Nu e bine ce faci laughing iti zapacesti tot organismul happy
Trebuie sa ai 3 mese pe zi construiesteti un program al meselor pe care sa il respecti happy. daca faci sport slabesti usor si nu deodata happy. sper ca te-am ajutat.

| Silvia_9758 a răspuns:

Nu cred ca e o idee buna sa nu mananci! E foarte bine sa bei multa apa si de asemenea sa faci sport. Dar trebuie sa si mananci. echilibrat si,pe cat se poate, sanatos! Ti-as recomanda o dieta in care sa elimini doar alimentele care stii sigur ca te ingrasa! Eu de exemplu, elimin definitiv painea,pastele fainoase,dulciurile, sucurile si alcoolul atunci cand tin cura! in rest mananc orice, inclusiv mancare gatita. Pe mine ma ajuta. Sper sa-ti fiu de folos cu raspunsul meu!