| Nana30 a întrebat:

BUNA TPU. DAU 3 FUNDITE. URGENT! Ieri m-am scarpinat langa o alunita. Alunita era in piele de culoare maro.Acum este mai mica de culoare rosie.Se intamla ceva? Eu am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| george232323 a răspuns:

Deoarece este inflamata, asteapta cateva zile ca sa isi revina, dar sa nu te mai scarpini...

| Nana30 explică (pentru george232323):

Acum este mai mica fata de cum era ea inainte, si i-s-a schimbat culoare din maro in rosu.