| iloveyoumybby a întrebat:

day funda. De 2 zile ma simt foarte rau. Imi e rau, nu am forta in mine, cand tin paharul in mana sa beau apa imi tremura mana, ma doare capul si ma doare burta, acolo sub coaste. sad Acum 2 seri imi era foarte cald, cred ca aveam febra si am iesit afara la aer dar parca nu puteam sa merg si respiram atat de greu si se auzea cum respir asa mai tare. sad Va rog, spuneti-mi daca stiti ce se intampla.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Posibil ca ai contractat o viroza, chiar in aceasta perioada se intalnesc destul de multe cazuri.
Fa-ti un ceai de musetel, in care sa pui multa lamaie, cca o jumatate si sa indulcesti cu miere de albina.
Daca ai febra, ia NUROFEN RACEALA SI GRIPA si stai in casa, nu te expune la frig.
Iesirea ta afara, atunci cand aveai febra, n-a fost o idee prea buna.
Daca te doare gatul, fa gargara cu apa sarata, calduta (o lingurita la un pahar de apa) si trage si pe nas din aceasta solutie salina, pentru ca dezinfecteaza.
Mananca ceva usor( o supita calda, ceva compot, paine prajita), care sa nu puna stomacul la munca, deoarece ai spus ca ai si dureri de burta.
Daca pana maine situatia nu se imbunatateste, mergi la medicul de familie, pentru a vedea ce ai,
in mod concret.
Un gand bun si multa sanatate.

| iloveyoumybby explică (pentru mariana):

Va multumesc, asa voi face.

6 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

O raceala puternica care trebuie tratata de un medic dupa ce faci niste analize.

| catelusdragalasmicut a răspuns:

Ai racit. du-te la doctor.

| Alin0001 a răspuns:

Nu ne intreba pe noi, du-te la un doctor! Spune-le parintilor! Pare ceva serios.

| iloveyoumybby explică:

Mentionez ca am 16 ani si probleme de sanatate nu am mai avut ca si pana acum.

| Papalu_Ana_1979 a răspuns:

Eu as zice sa mergi la doctor deoarece poati sa fii mai rau ca atat sad sad! Si daca nu stiu parintii le poti zice! sad sad! Imi pare rau! Insanatosire Grabnica! Si sper ca te am ajutat! :* sad