| 4shl3y Tisd4l3 a întrebat:

De 1 luna tusesc si am nasul infundat. M-am saturat am luat vibrocil pentru nas si tot nu-mi trece.Acum iau pentru tuse paxeladine si azi s-ar putea sa-l termin. Spuneti-mi oare ce-as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DodoKan a răspuns:

Incearca sa te protejezi. Sa nu stai in curent, nu bei sucuri prea reci, usuca-te repede dupa ce faci dus, nu sta prea mult in aer conditionat.

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

De ce nu mergi la doctor ca să te consulte şi aşa să-ţi dea un tratament care chiar să rezolve ceea ce ai? Preferi să stai aşa decât să mergi la un consult?

| DodoKan a răspuns:

Ti-au fost recomandate de medic medicamentele folosite. Daca nu trebuie sa mergi neaparat la medic. Daca da, viziteaza si un alt medic. Nu lua pastile din auzite pentru ca poti sa intaresti boala.

| 4shl3y Tisd4l3 explică:

Am fost la un medic si mi-a spus ca am rinita alergica adica sunt alergica la polen la puf...prostii pentru ca dupa 3 zile am ajuns la Spitalul Judetean si mi-a dat acolo un tratament l-am terminat si nu mai sunt asa grav dar tot sunt racita.