Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

De 2-3 ori pe an imi schimb deodorantul pentru. ca nu gasesc ceva cu care sa nu transpir. Nu am probleme cu mirosul, dar sunt prea uda la subrat si e neplacut. Voi ce imi recomandati? Nu conteaza daca e roll-on sau spray, orice numai sa nu mai transpir in halul asta si nici sa nu miros!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
22 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

Deodorantele se folosesc pentru ca transpiratia sa nu miroasa, dar nu ajuta la disparitia transpiratiei, mergi la un dermatolo, bafta.

| dana_9056 a răspuns:

Eu am little black dress si nu transpir deloc. >_< deci incearca. ( e spray si e negru )

| Fluture a răspuns:

Nu o sa scapi cu nimic de transpiratie. Substantele toxice se elimina prin transpiratie. Considera-te norocos/norocoasa pentru ca transpirtaia ta nu miroase.

| Skc a răspuns (pentru Fluture):

Esti Tarzan sau de unde vii? ...In tara noastra se foloseste deodorant!

| Fluture a răspuns (pentru Skc):

Deodorantul se foloseste pentru miros, pentru a te simtii fresh. In niciun caz pentru a nu mai transpira.

| pRolXtreme a răspuns (pentru Skc):

Gura mica!

| Skc a răspuns (pentru pRolXtreme):

laughing)))...cu cine crezi tu ca vorbesti asa idiotule?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Alege un deodorant cu pudra, eventual recurge la metoda,, clasica,,. Seara, spala-te sub brat cu apa la temperatura camerei, apoi da cu spirt medicinal.Nu e prea placut mirosul, dar inchide glandele sudoripare. Dupa 2-3 saPTAMANI, TRANSPIRATIA ABUNDENTA SE VA DIMINUA.

| Ibrahimovic a răspuns:

Mai spala-te, nu te da numai cu deodorant pe deasupra si asteapta sa nu miroasa...

| T3n a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Bine zis laughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Iti recomand acesta, pe mine ma ajuta.
https://www.google.ro/......ps?/search
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Eu ma impac bine cu nivea, rexona sau garnier mineral fres 48 ore, toate cu talc in ele si bluzele sau rochiile au manecile largi sub brat, nimic de plastic sau sintetic si evident epilat locul. Se mai poate folosi si este eficenta pur si simplu zeama de lamaie, am mai auzit dar nu stiu daca este grozav de un deodorant PERSPIREX sau Maxim.

| AngelHugz a răspuns:

Hmm...

| DrTerrible a răspuns:

Poate esti cat o vitalaughing))...si pentru aia nu exista deodorantlaughing!

| Christiana03 a răspuns:

Eu tia-s propune sa incerci Lady Spead Stik.e tare bun.

| CoRnEtEL a răspuns:

Deci in primul rand daca consumi sare, mai redu din cantitatea consumata'in al doilea rand sunt oameni care desi nu zunt uzi la subrat miros in ultimul hal si invers, si in al treilea rand dove sau nivea sunt cele mai bune daca contin si ioni de argint

| lavandalia a răspuns:

Poate ca iti dai cu prea mult si nu astepta preaa mult de la el

| StefanN1 a răspuns:

Sfatul meu este sa consulti un doctor, apoi poti incerca cu ODOREX DEO ( il gasesti doar in farmacia Dona de langa Spitalul Floreaca ).se foloseste odata la 3-4 zile, depinde de fiecare persoana, in rest in fiecare zi folosesti doedorantul tau.Mergi la doctor si iti va explica mai bine.

| pRolXtreme a răspuns:

Eu zic sa iti cumperi "Garnier Men Mineral sau Mennen Speed Stick Stainguard" eu le am pe ambele in caz daca se termina unul laughing, eu zic ca mai bun este Mennen Speed Stick Stainguard

| RaluRalucutzaPisycutza a răspuns:

Draga Luny, daca folosesti roll-on sau spray, mai mult rau o sa-ti faca, am avut aceeasi problema ca a ta, iti recomand pudra, aceasta va inchide porii si vei transpira mai putinwinking

| andreeaosty a răspuns:

Incearca deodorantul dove!

| Lavinici0 a răspuns:

Eu folosesc roll-on de la nivea(invisible for black and white) care sincer e foarte bun adica daca nu ramai nici patata pe ceea ce porti..si tot de la nivea (double effect)pe ambele scriu 48 de ore..crede-ma ca-s bunebatting eyelashes adica eu nu transpir si nici nu miros..ma dau azi si tine si a 2 zihappy