| ValentynaTynaAmy a întrebat:

Bună TPU de 2 ani am început să slăbesc minim 12 kg în fiecare an, aș vrea niște sfaturi cum aș putea să mă mențin la greutatea normală avînd în vedere că am probleme cu stomacul și trebuie să am 5 mese pe zi, și am ținut o dietă nesănătoasă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Raspunsul este doar unul: iti rezolvi problemele cu stomacul, acum, inainte sa fie prea tarziu pentru tine.
Mergi la un gastroentereolog si fa investigatii, pentru ca nimic din ce spui aici nu-i sanatos!

| RAY a răspuns:

Cu cat slabesti mai mult cu atat rata metabolica este mai mica, desi pentru a pastra greutatea ori faci efort fizic ori isi pastrezi dieta, balanta calorica sa fie pozitiva nu negativa, deci un om slab are nevoie de mai putine calorii ca un om gras