| c0ntsimplu a întrebat:

De 2 saptamani ma doare crestetul capului, durerea fiind insuportabila.
Aceasta durere se instaleaza doar atunci cand merg la sala si ma fortez foarte tare, in special cand fac piept.
Am mai facut si inainte sala, dar nu aveam nimic.
Cand ma trezesc dimineata nu mai am nimic.
Va rog frumos dati-mi niste sfaturi cum ar trebui sa fac sa inceteze durerea!
!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

Trebuie să îmi spui dacă ai mai prezentat aceste simptome în trecut.
Ce stil de viață ai?
AI avut traumatisme în trecut la cap?
Trebuie să faci o tomografie. Vezi că această tomografie se compensează prin trimiterea de la medicul de familie costă cam 400 RON.
Deci, nu pot da un diagnostic așa imediat. Trebuie să vezi care este cauza.