| Effyyyy a întrebat:

Buna TPU de 2 zile tot visez foc.Prima oara ca eram cu inca 2 pers in casa..si incepuse sa se intample lucruri ciudate, Eu stateam in pat. cu cele 2 persoane*galeria (de la perdea)a inceput sa cada dar noroc ca am prins-o sa nu raneasca pe cineva, dupa aia a inceput sa ia foc totul in jurul meu..am reusit sa fug doar eu de cele 2 persoane nu stiu...Cand am iesit pe strada..am vazut numai lumanari aprinse..si ca. lumea era moarta
Al 2 vis..tot asa.eram cu o prietena de a mea in casa.niste tipi venisera sa dea >focla tot cartier aproape..am fugit pe scari cat am putut..si dupa am plecat foatte departe..de acel loc
Ce inseamna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
foc= necaz mare/jale.din pacate la mine se adevereste mereu cand visez foc si carne de porc...necazstraight facestraight face acum nu zic sa crezi, dar vezi si tu ce se intampla in zilele urmatoare, vezi daca persoana cu care erai pateste ceva.
O zi frumoasa sa ai fara incidentetongue

| Hevnoraak a răspuns:

Visele sunt plăsmuiri ale creierului uman,ele sunt bazate pe amintiri, cândva în viața ta, ai văzut lucururi asemănătoare cu visul tău, gen:filme etc.În timpul somnului creierul face niște legături extraordinare, el poate combina niște scene din viața noastră astfel să realize vise foarte reale.Eu odată am visat că mă aflu pe front in Afganistan,am simțit greutatea echipamentului,căldura, frica, ura, auzeam sunetul pe care îl facea pietrișul când călcam pe el.Dar asta e doar o iluzie a creierului inspirată din filmele, jocurile și video-urile pe care le-am văzut pe youtube legate de Afganistan.

| JusticeForCraiova a răspuns:

Visurile cu foc prevesteste ceva rau

| PooChai a răspuns:

Simple vise...din multimea gandurilor...eu, unul, nu cred ca inseamna ceva aparte

| Alexandra_Aly_1997 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic am mai auzit ca cineva a visat foc si lucruri rele.Si dupa cateva zile a picat un examen...Cam atat.Cred ca depinde si de persoana.

| xDiana a răspuns:

Buna! Visele cu foc au interpretari complexe. In general, focul aparut in vis prevesteste un eveniment social mare, un cutremur in societate, un razboi, un conflict mare intre oameni, o intamplare de proportii. Nu e bine deloc atunci cand focul este cu fum deoarece visul anunta ciudatenii. Fumul prevesteste, cel mai adesea, un necaz, o neampacare, suferinte fizice sau sufletesti. Daca te visezi intalnind un foc pe drumul mare, pe un drum umblat de toata lumea, vei avea necazuri, insuccese. Taciunii, cenusa, norii de cenusa inseamna prevestiri ale unor intamplari neplacute sau ale unor dificultati sufletesti.
Sper ca te-am ajutat!