| DOGinthecartie a întrebat:

Buna TPU de acum un an tot imi lacrimeaza ochii, mai ales cand clipesc, iar parintii mei nu stiu mimic, credeti ca e ceva grav? dau FUNDITA + VOT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pupsik_3252 a răspuns:

Ar fi bine sa faci un consult oftalmologic care sa includa si examenul cu picaturi, este posibil sa ai si un viciu de refractie care sa necesite corectie optoica; este important sa stim si daca esti o persoana alergica, in acest caz ti se poate recomanda un colir antihistaminic; sau poate este din cauza ca petreci prea mult timp in fata calculatorului... Nui atit de grav, dar totusi parintii ar trebui sa afle,... numai bine

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Trebuie să te consulte neapărat un oftalmolog. Este foarte posibil să ai nevoie de ochelari.

| iStarry a răspuns:

Trebuie sa te duci la oftalmolog... thinking poate fi o alergie la ceva sau poate iti intra praf, mizerii in ochi si de-aia lacrimeaza

| seby005 a răspuns:

Sal. Studiaza asta si trage tu concluzia http://www.cabinetoftalmologic.ro/....../index.php sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este ceva grav e normal la copii sa lacrimeze ochii si mie imi lacrimeaza

| iulirapid a răspuns:

Eu zic sa te duci la un medic