| ValentynaTynaAmy a întrebat:

Bună TPU, de câteva săptămâni am o stare ciudată prin ciudat mă refer că sunt nervoasă chiar dacă nu mă supără nimeni,sunt tristă că am pierdut mulți prieteni,nu reușesc să adorm repede numai după o oră sau două reușesc să adorm, dimineața mă trezesc cu amețeli și greață, nu prea plâng dar mă simt dată la o parte și singură, mai mereu parcă plutesc.
Cum aș putea să trec peste având în vedere că a început școala și trebuie să am o stare bună pentru a învăța

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Calmeaza-te, fii mai fericita si fa-ti prieteni, fa ceva sa fii mai obosita, du-te la doctor, din nou fa-ti prieteni, nu mai pluti. Vezi ce usor e? Trebuie doar sa iesi din starea asta ca probabil a inceput sa-ti si placa sau sa te obisnuiesti cu ea si nu o sa o faca nimeni pentru tine oricum.

| Donsavas a răspuns:

Gândește te cat erai de bine cu o săptămână înainte si reia activitatea de atunci!

| flixbuster a răspuns:

Pari sa bifezi lista de simptome ale depresiei:

http://www.depresiv.ro/simptomele-depresiei/

Depresia este o boala si nu este nimic rusinos in a fi bolnav.

Vorbeste cu parintii si mergi la medic!
Serios, inca odata: mergi la medic!

| mihaicelsfant a răspuns:

Fa-ti alti prieteni... cautati un iubit care sa te inteleaga
nu mai sta asa mult in casa

Răspuns utilizator avertizat
| Sociomaniac a răspuns:

Se spune ca depresia si canceru sunt bolile secolului si sincer, tin sa cred ca este adevarat. Nu stiu cati ani insa judecand dupa poza de profil banuiesc ca esti trecuta de clasa a 8 a. Fiind adolescenta acum treci printr-o faza in care crezi ca toti sunt impotriva ta, nimeni nu te intelege etc, crede-ma cand iti zic ca nu esti singura care a trecut prin asa ceva. Eu, tu si cred ca toti adolescentii trec prin faza asta. Sfatu meu e sa vorbesti cu parintii tai si cu nimeni altcineva pentru ca doar ei te pot intelege si iti pot da sfaturi care chiar te ajuta. Cat despre greata si ameteli. aici iti sugerez sa consulti un medic imediat. Nu e de joaca cu asa ceva. Iti doresc numa bine