| Ancagabriela23 a întrebat:

Buna TPU,de cateva zile ma cam doare inima în partea stângă,dar nu simt ca pe niste înțepaturi mai mult o durere ce se simte si in partea stanga a spatelui ca un junghi, ce ar putea fi?????

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Posibil o durere la nivel intercostal. Ca așa se manifesta, ca un junghi. Mergi la un medic sa vadă mai exact ce este.

| Ancagabriela23 explică (pentru Nirvanaaa):

Chiar azi am fost, a zis ca nu am nimic mi-a facut o perfuzie de calmare si mi-a dat drumul acasa, dar totusi nu stiu cu ce sa mai vindec acea durere, din cate am inteles inima nu doare, nu stiu ce sa mai zic

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Ancagabriela23):

Deci e durere in zona aia. Antiinflamator tip ibuprofen, ketoprofen ca sa îți mai ia din durere.

| Mirel4412 a răspuns:

Daca se simte si in spate ar putea fi de la plamani, daca te doare de mai multe zile ar trebui sa mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să-ți "troznești" spatele, dând mâinile pe spate. Vezi apoi dacă te mai doare.
Și eu am simțit această durere acum ceva vreme după ce am făcut puțină gimnastică a spatelui și mi-a trecut. happy

| LittlePoppy a răspuns:

Eu cred ca ai racit. Inca mai ai timp azi sa treci pe la medicul tau. Fa si un test covid daca te simti asa de cateva zile.