Întrebare recomandată | DianaArr a întrebat:

de ce nu pot face genoflexiuni? fac vreo 5-10 si dupa ma doare tare genunchiul drept si nu pot sa continui. ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Pleistoros a răspuns:

A-i cumva platfus?
Daca da atunci ai grija la ce incaltaminte porti, si consulta un doctor ortoped.Se inpune interventie chirurgicala.
Platfusul este o boala in care arcada longitudinala a piciorului, care merge in lungimea talpii, nu s-a dezvoltat normal si este mai coborata sau aplatizata.

| Daniel_Guraliuc_1990 a răspuns:

Mai bine fa-ti o radiografie.te costa maxim 30 lei si poate se vede problema.
Succes!