| anxietygirl777 a întrebat:

Buna TPU! De ceva timp am observat ca am niste vene mai vizibile pe picioare si pe piept, am 17 ani, fata. Oare a mai patit cineva? Stiu ca nu erau asa inainte

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Crescent a răspuns:

Sunt sanse sa te referi la vergeturi?

| CtBogdan a răspuns:

Daca esti foarte grasa sau mult prea slaba poti avea vene vizibile pe picioare.

Venele pe piept pot fi din cauza unor exercitii fizice sau pur si simplu te maturizezi.

Venele vizibile pe trup pot fi si mostenite genetic. Nu trebuie neaparat sa ai o problema.

Daca nu ai carcei, furnicaturi, amorteala, dureri sau sa simti ca te ard picioarele, atunci nu ai de ce sa-ti faci griji.