| Nyxxie a întrebat:

Bună TPU.
De ceva vreme,la o ridicare bruscă văd negru şi parcă pierd controlul asupra corpului meu pentru câteva secunde.
Ieri de exemplu,m-am ridicat şi am început să văd negru, iar după ce mi-am revenit şi m-am găsit pe jos(e prima dată de când văd negru).
Vreo idee de la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Pot fi multe cauze. Poate fi pe fond psihic (din stress sau anxietate), cele mai frecvente la tineri. O problema cu presiunea sanguina. Un atac de epilepsie. Ar mai fi si alte cauze posibile, e o lista lunga.
La tine pare o problema serioasa daca iti pierzi complet controlul, vorbeste cu doctorul tau. Dupa ce faci 18 ani ti se poate intampla cand conduci. Mergi si rezolva.