| Alinaintreaba059 a întrebat:

Buna TPU!
De ceva vreme simt ca am fata mai alba. Eu am tenul putin bronzat, adica nu e alb ca laptele, dar de cateva zile sau chiar o saptamana am senzatia ca am fata palida, adica mai alba ca de obicei, ce ar putea fi?
Nimeni nu mi-a spus asta, dar eu am senzatia asta. Ma mai doare capul din cand in cand, dar alte simptome nu am.
De fapt am picioarele mai reci seara si mainele la fel, dar se incalzesc. Si am nasul infundat de vreo luna sau chiar doua, dar nu am pus seama deoarece am si rinita alergica, dar nu stiu daca e din cauza asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| 4evergentleman a răspuns:

Naiba știe, și eu am tenul închis și aș vrea să fiu mai alb dar e imposibil! Mai degrabă ți se închide tenul de la soare nu se albește decât de la boli grave, dar daca ai senzația că ai albit e o problema de natura psihică

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Dupa tot ce ai scris aici iti recomand o vizita la medicul de familie si niste analize amanuntite. Spune-i toate simptomele insirate aici.
Tenul prea alb indica o problema sanguina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un doctor

| 3849 a răspuns:

Ar trebui să te adresezi la medic

| sammie a răspuns:

Poate ai anemie.