| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU!
De curand am fost la mare si m-a ciupit o meduza de picior.
Zona aceea doare si au aparut niste bubite (asemanatoare unei alergii).
Cu ce ma sfatuiti sa ma dau, sa se vindece mai repede?
Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acolo ai fost intoxicat cu toxicul cu care meduza imobilizează prada. Este nevoie ca organismul tău să elimine.

4 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Victor Babes. spital Bucuresti. Stiu pe cineva care a fost in Croatia si l-a muscat ceva de picior. Se facuse negru.
Nu mai sta.

| Sophieka a răspuns:

Stai pe net sa primesti sfaturi in loc sa mergi la medic...Ce oameni...

| liliana77any a răspuns (pentru Sophieka):

Nu te-a obligat nimeni sa raspunzi.

| darrio2007 a răspuns (pentru liliana77any):

Du-te la medic si lasa fițele.